تاریخچه رستوران حاج محسن

حاج محسن جمشیدی پس از چند سال فعالیت که رستورانی به نام تی تی در آمل بنا کرده بود را در سال ۱۳۵۸ متوقف کرد و سال ۱۳۸۴ به پشتوانه تجربه پدر و سابقه رستوران داری آغاز دیگری تاکنون با افتتاح رستوران حاج محسن در آمل رقم خورد.

شغل اصلی من روزنامه نگاری است و همچنان نیز فعالیت روزنامه نگاری ادامه دارد اما عشق به صنعت غذا دلیلی شد که در کنار کاری متفاوت با رستوران به این رشته ورود کنم حاج محسن نام پدر و اهورا و آراد نام فرزندان من است.

رستوران در خیابان طالب آملی در فضائی به وسعت ۷۰۰ متر مربع تا سال ۱۳۹۳ در این محل فعال بود و پس از آن در پنج منطقه خیابان هراز آمل و جاده آمل به محمودآباد (شعبه مرکزی) و ایزدشهر نور و دریاسر محمودآباد و در دزاشیب تهران با ایجاد شعبه فعالیت خود را گسترش داد بنا به دلایل مشخص که علت آن دو سال کرونائی و فشارهای مالیاتی بود فعالیت در شعبه مرکزی واقع در محور محمودآباد جاده آمل لامیزده در فضائی به وسعت ۲۰هزار متر و ۶هزار متر مربع بنا متمرکز شد و فعالیت تمامی شعب دیگر متوقف شد.

در این مکان فعلی حاج محسن در زمینه یک مجتمع بزرگ تفریحی توریستی و بین راهی با عنوان تالار مجلل ۱۵۰۰نفره _ رستوران کلاسیک _ رستوران سنتی _ کافی شاپ _ فست فود _ فروشگاه _ باغ سالن عقد آلاچیق و هر آنچه مربوط به انواع غذا و پذیرائی و مراسم هست به عنوان مجتمع اهورا فعال است اما اهورا نام نوه مرحوم حاج محسن است سالن آراد (نوه دیگر حاج محسن) در این مجتمع است که رستوران در آن واقع شده است.

شهرت حاج محسن از سال ۱۳۸۴ از آنجا آغاز شد که همواره پیشرو در ابتکار عمل و تغییر روش های رستوران داری سنتی قدیمی بود که این تغییرات فقط مختص سال های اولیه و ماه های اولیه نبود همچنان بعد از 17سال سیاست حاج محسن نوآوری و تغییرات در هر فصل سال است بسته بندی های خاص با ظروف بیرون بر جدید و شعار تحویل سفارشات به صورت رایگان حتی یک پرس از سال ۱۳۸۴ تا هم اکنون (۱۴۰۱) ادامه دارد هیچ تکنولوژی جدید در صنعت از دید رستوران حاج محسن پنهان نیست. حاج محسن به عنوان پیشرو و همواره مورد تقلید دیگر همکاران است.

متاسفانه استفاده از نام رستوران حاج محسن که به ثبت نیز رسیده است به کرات دیده می شود از نظر قانونی قابلیت تعقیب قضائی وجود دارد اما ترجیح دادیم با تذکر به دوستان همکار حدالمقدور از قوه قهریه استفاده نکنیم اما متاسفانه شاهد ادامه آن هستیم.

لذا رسماً اعلام می کنیم حاج محسن چهار راه ولیعصر تهران هیچ ربطی به ما ندارد شعبه ما نیست حاج محسن نخل در سرخرود محمودآباد متعلق به ما نیست حاج محسن خیابان پیروزی تهران شعبه ما نیست رستوران محسن پاسداران گل نبی تهران شعبه ما نیست و ما فقط در همین مکان اعلام شده با شماره همیشگی ۴ رقمی ۰۱۱۴۴۰۱ در خدمت شما هستیم.

اما چه شده که حاج محسن اینگونه در ذهن ها نقش بست؟

۱_ اعتقاد و شعار همیشگی مدیریت رستوران مبنی بر اینکه آنچه برای خودمان می پسندیم برای دیگران بپسندیم و مثال همیشگی که صاحب رستوران اگر کباب کوبیده رستوران خودش را خورد می توان گفت که آن رستوران با کیفیت است لذا مدیریت رستوران برای فرزند خود از همان کبابی که برای مشتری آماده شده است استفاده می کند و این موضوع همیشگی و در ذهن تمامی پرسنل نقش بسته است و همین باعث رضایت و تکرار حضور مشتری می گردد.

۲_ سیاست مدیریت رستوران که همیشه به پرسنل اعلام می کند این است که تقلب و کم فروشی ممنوع! بارها اعلام شده اگر مثلاً جوجه کباب هر سیخ ۲۸۰ گرم تعیین شد اگر ۲۸۵ گرم سیخ زده شود ایرادی ندارد اما اگر سهوا کمتر حتی ۵ گرم سیخ زده شود مورد مواخذه قرار می گیرند و دین آن بر گردن آن شخص پرسنل می باشد لذا بازرسی های مستمر این موضوع را به یک اصل رستوران حاج محسن تبدیل کرده است.

۳_ استفاده از مواد اولیه درجه یک همیشه مدنظر است سیاست مدیریت رستوران تهیه و مواد اولیه از بهترین ها و بهترین برندها است از لفظ اینکه مشتری مواد اولیه را نمی بیند متنفر است بطور مثال اکبر جوجه را اکثرا از جوجه های به وزن نرسیده مرغداری تهیه می کنند اما در حاج محسن فقط اکبر جوجه ای که به همین منظور پرورش داده می شود مثل شرکت زربال یا شرکت های معتبر که عنوان رنج یک دارند تهیه می شود

جوجه های با پای کوتاه و سینه پر گوشت نشانه نژاد پرورش مخصوص اکبر جوجه است هر کجا اکبر جوجه را با ران های استخوان در آمده و سینه های کم گوشت و بر آمدگی استخوان سینه و یا با طعم آب لیمو مشاهده کردید این اکبر جوجه تقلبی است.

برای پیتزا ژامبون مرغ و گوشت تهیه می شود نه کالباس خشک و ارزان قیمت، برند هم فقط مارک کاله _ فیله سولیکو _ وکالیس که مورد تایید است در رستوران حاج محسن تهیه می شود

مارک های ارزان متفرقه راهی و جایی در حاج محسن ندارند حتی اگر قیمت آنها نصف قیمت این برندها باشد.

پس مواد اولیه سالم و مرغوب باعث طبخ غذاهای سالم خواهد شد که نفع آن هر چند برای مشتری است اما در اصل اطمینان مشتری و تداوم مراجعه مشتری نفع رستوران است.

۴_ قیمت گذاری منصفانه از دیگر سیاست های رستوران حاج محسن است اکثر مشتریان از قیمت غذاهای رستوران حاج محسن رضایت کامل دارند و حتی مناسب بودن قیمت را در کنار صندوق به زبان می آورند علیرغم پرداخت ارزش افزوده به دارائی از مشتری مالیات ارزش افزوده هر چند قانونی است نمی گیریم حق سرویس نداریم و صورتحساب مشتری را سنگین نمی‌کنیم اعتقاد داریم برکت در رضایت مشتری است.

۵_ همیشه نوآوری در حاج محسن وجود دارد از ظروف سالن و بسته بندی بیرون بر تا تنوع و نوآوری در منو غذاها همیشه اعمال می گردد از ظهر تا شب منو فست فود و کافی شاپ نیز در کنار غذاهای سنتی و کبابی قابل ارائه می باشد.

رستوران یکسره از ۸صبح با صبحانه سلف سرویس و نان داغ تا ۱۲شب یکسره باز است مشتری با اطمینان هر ساعتی که بخواهد می تواند مراجعه نماید دغدغه تعطیل شدن مثلاً بین ناهار و شام را ندارد در جاده تند نمی رود که زودتر به رستوران برسد که تعطیل نشود این آرامش را برای مشتری ایجاد کرده است.

۶_ حاج محسن برهم زننده تمامی چهارچوب های منو در رستوران داری هست آوردن غذاهایی که هیچ کس به فکرش نمی رسد که می توان آن را برای مشتری رستوران سرو کرد اما حاج محسن عمل کرد همین باعث تنوع منحصر به فرد منو رستوران حاج محسن شد و بسیاری از موارد دیگر که از حوصله شما خارج است لذا شعار ما این است

خوشحالیم که دیگران ما را سر لوحه خود قرار  می دهند.

خوشحالیم که مشتری با رضایت و لبخند پول غذا به ما می دهد.

افشین جمشیدی لاریجانی

موسس رستوران حاج محسن

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مطالب بیشتر